PRZYCZYNY:

Jeden powód: NIEWYGODNE OBUWIE.

Odcisk powstaje na skutek ciągłego nacisku na skórę. Co ciekawe, może powstać nawet gdy pod stopą będziemy mieli ziarenko piasku.
Początkiem tego przykrego zjawiska jest nagniecenie skóry na skutek, np. buta lub kamyczka w bucie albo za ciasnych butów. Reasumując, powstaje maleńki kawałek zrogowaciałego naskórka, który z czasem przeradza się w rdzeń odciskowy.

Skóra zapamiętuje to miejsce i dlatego tak trudno się go pozbyć. Po zdjęciu tego stwardniałego naskórka narasta nowy. Dobry podolog na pewno pomoże Wam pozbyć się tego problemu.

MOJA RADA:

Nie dopuszczajcie do takiego stanu. Gdy tylko poczujecie lekkie kłucie, natychmiast zadbajcie o to, aby usunąć ten mały kawałek skóry przy każdym myciu np. Przy użyciu paznokcia bądź cążek. Dodatkowo, stosujcie preparaty z dużą zawartością mocznika na to miejsce, który będzie zmiękczał miejscowo skórę i spowalniał produkcję skóry.

UWAGA BÓL PRZY ODCISKU ODCZUWAMY W POSTACI KŁUCIA, ODCZUWANEGO JAKBYŚMY MIELI MAŁĄ IGIEŁKĘ W TYM MIEJSCU. Jeśli odczuwamy inny ból, wtedy nie jest to odcisk tylko brodawka. Niestety zdarza się, że wielu podologów jedynie usuwa odcisk, nie stawiając prawidłowej diagnozy wirusa brodawczaka ludzkiego.

W celu szczegółowego zapoznania się z tematem zapraszam na mój kanał na YouTube – „PODOLOGIA W PIGUŁCE KATARZYNY RYTEL”, na którym poruszam zagadnienia związane z podologią.

Call Now Button